هواپیماهای گمشده، معماهای صنعت هواپیمایی
5

در طول فعالیت صنعت هواپیمایی در جهان، برخی پروازها وجود دارند که هرگز هیچ کس نفهمید که بعد از آخرین بار، چه بلایی سرشان آمده و بطور کامل ناپدید شده اند. اگر می خواهید با این پروازها آشنا شوید با وبلاگ پروازیاب همراه باشید.

Missing planes, Airline industry rumors
مرگ بار ترین حوادث هوایی تاریخ
7

صنعت هواپیمایی در عین کمک های بسیاری که به بشریت کرده، همواره با حوادث تلخ و مرگ باری همراه بوده که در این میان از برخی از این حوادث به عنوان بدترین حوادث هوایی نام برده می شود. اگر می خواهید با بدترین حوادث و سقوط هواپیماها آشنا شوید، با وبلاگ پروازیاب همراه باشید.

Death of the most aerial accidents
تاثیر آب و هوا بر تاخیر و لغو پروازها
13

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد زمانی که قصد سفر با هواپیما را داشته اید و به گمان خود وضعیت آب و هوا نیز برای انجام این کار مناسب بوده، پرواز از سوی شرکت هواپیمایی به دلیل بدی آب و هوا با تاخیر انجام و یا لغو شده است. اگر می خواهید با دلیل این موضوعات آشنا شوید، با وبلاگ پروازیاب همراه باشید.

Canceled flight
پروازهای داخلی و خارجی هواپیمایی ماهان
15

شرکت هواپیمایی ماهان، اولین ایرلاین خصوصی ایران بوده که در سال 1371 با هدف توسعه حمل و نقل و پیشرفت صنعت هواپیمایی کشور در شهر کرمان و با دریافت مجوز فعالیت از سازمان هواپیمایی کشور راه اندازی شد.

Mahan Air
پرواز مستقیم و پرواز اتصالی
19

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد زمانی که با پرواز قصد سفر از شهری به شهر دیگر دارید، هواپیمای شما در طی مسیر در شهری دیگر توقف کرده و یا حتی هواپیمای شما تغییر کند. اگر می خواهید از دلیل این موضوع با خبر شوید، با وبلاگ پروازیاب همراه باشید.

Flight types
مدارک مورد نیاز و روش های اخذ ویزا
12

در بسیاری مواقع برای اینکه بتوان به کشورهای دیگر سفر کرد، علاوه بر خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، باید مراحل و اقداماتی برای اخذ ویزای کشور مقصد سفر نیز صورت بگیرد. اگر می خواهید با مدارک مورد نیاز و مراحل اخذ ویزا آشنا شوید، با وبلاگ پروازیاب همراه باشید.

Visa procedures
محافظت از مدارک و پاسپورت در سفر
19

اگر مسافر سفرهای خارجی بوده باشید همیشه دغدغه و نگرانی حمل مهمترین وسایل همراهتان یعنی پاسپورت و مدارک خود را حتما داشته اید. برای کاهش این نگرانی با وبلاگ پروازیاب همراه بوده تا با راه های حفظ و حراست از پاسپورت و دیگر مدارک در سفر آشنا شوید.

Protecting travel documents
قیمت هواپیماهای شخصی و هزینه های آنها
13

پرواز بر فراز ابرها آرزوی دیرینه بشر بوده و همچنان نیز علاوه بر اینکه بخش عمده ای از سفرهای مسافران و گردشگران با خرید بلیط پرواز از طریق هواپیما انجام می شود، باز هم این کار یکی از تفریحات مفرح و هیجان انگیز بشمار می آید. امروزه پرواز به یکی از تفریحات برخی از افراد تبدیل شده و با خرید هواپیماهای شخصی، اقدام به انجام این تفریح می کنند.

Personal aircraft
آیا خلبان ها در طول پرواز می خوابند؟
45

در این مطلب، وبلاگ پروازیاب قصد دارد تا در خصوص یکی از مهم ترین سوالات مطرح شده در خصوص صنعت هوانوردی سخن گفته و راز خوابیدن خلبان ها در طول پرواز را افشا سازد.

Do pilots sleep during the flight?
اوضاع بی سر و سامان ارز مسافرتی
39

یکی از بحث های داغ که امروزه بر سر زبان همه به ویژه کسانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، افتاده، موضوع ارز مسافرتی و قطع شدن یا میزان و مبلغ آن است. با وبلاگ پروازیاب در بررسی موضوع ارز مسافرتی همراه باشید.

Travel currency