ماجرای سفر حضرت معصومه (س) به قم
64

حضرت معصومه(س) یک سال پس از سفر برادر بزرگوارشان امام رضا(ع)، از مدینه به سمت خراسان حرکت کردند، اما از آنجائیکه بنی‌عباس از نشر معارف اهل بیت توسط ایشان احساس خطر می‌نمود، به کاروان این بزرگوار هجوم آورده و حضرت معصومه(س) پس از تحمل بیماری و به گفته برخی بر اثر مسمومیت، در شهر قم وفات کردند و همانجا مدفون شدند.

Qom
بلیط هواپیما کاشان
379

کاشان شهری تاریخی و بخشی از استان اصفهان محسوب می‌شود. این شهر مهد تمدن و فرهنگ سنتی ایران و مشهور به دارالمومنین است. همچنین این شهر با ۷۰۰۰ سال قدمت شهرنشینی، یکی از زیباترین شهرهای ایران به شمار میرود.

Kashan
یاسوج پایتخت طبیعت ایران
333

یاسوج یکی از شهرهای لر نشین جنوب غربی ایران و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است. شهر یاسوج در منطقه اقلیم سردسیری واقع شده و دارای آب و هوایی معتدل متمایل به سرد است. در این شهر، میزان بارش برف و باران زیاد بوده و به علت بارش فراوان برف و باران و پوشیده شدن ارتفاعات از برف، برای مدت مدیدی از سال، از منابع آب کافی برخوردار است.

Yasuj
بلیط هواپیما اراک
456

اراک نام مرکز استان مرکزی بوده که یکی از کلان شهر های ایران نیز بشمار می آید. این شهر از نظر جمعیت در مقام چهارده در میان سایر شهر های ایران قرار داشته و جمعیتی در حدود 550 هزار نفر دارد.

Arak
بلیط هواپیما بیرجند
609

در جنوب شرقی ایران و در استان خراسان جنوبی، شهری به نام بیرجند وجود داشته که مرکز این استان نیز است. این شهر اولین شهر ایران بوده که از سیستم و سازمان آبرسانی بهره مند شده و بنگاه آبلوله شهر بیرجند اولین شهر سازمان آب کشور را تشکیل می دهد.

Birjand
بندرعباس ، بزرگترین بندر کشور
415

شهر بندرعباس، مرکز استان هرمزگان و یکی از شهرهای بندری جنوب کشور است که عنوان بزرگترین بندر کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

Bandar abbas
کرمان، یکی از 5 شهر تاریخی ایران
437

شهر کرمان یکی از کلان شهر های ایران بوده و همچنین این شهر مرکز استان کرمان، پهناورترین استان در جنوب شرقی کشور است. این شهر چیزی حدود 13 هزار هکتار وسعت داشته و از به عنوان یکی از 5 شهر تاریخی ایران بشمار می آید.

kerman
راهنمای سفر به قشم
435

قشم یکی از جزیره های استان هرمزگان بوده و در جنوبی ترین نواحی کشور واقع شده است. این جزیره با دارا بودن بازارهای دیدنی و مناطق طبیعی بکر و دست نخورده، امروزه یکی از توریستی ترین مناطق ایران بشمار می آید.

Qeshm
نگاهی به جزیره کیش، نگین خلیج فارس
426

جزیره زیبا و آفتابی کیش یکی از جزایر شاخص جنوب ایران و استان هرمزگان بوده همه ساله در تمام ایام سال پذیرای گرشگران و مسافران بسیاری است.

Kish
اینجا تهران بزرگ است
409

تهران بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایران بوده و همچنین مرکز استان تهران و پایتخت ایران نیز است. این شهر از لحاظ جمعیت درجهان رتبه 25 را داشته و همچنین از نظر وسعت در جایگاه 27 جهان قرار دارد.

Tehran