پارک ملی برشتسگادن، بهشت آلپ
351

یکی از جاذبه های آلمان و به عبارتی دیدنی ترین منطقه این کشور، پارک ملی برشتسگادن است.پارک ملی برشتسگادن تنها پارک ملی آلمان در منطقه‌ آلپ است. پارکی با کوه‌ها و دره‌های عظیم و ۴ هزار گونه‌ی گیاهی و جانوری. موزه خانه کوهستانی در این پارک کمکی است به گردشگر برای کشف طبیعت بکر جنوب آلمان.

Germany National park
آشنایی با عجایب هفتگانه جدید جهان
371

چندین هزار سال پس از معرفی و تدوین لیستی با عنوان عجایب هفتگانه جهان در عهد باستان، گروهی از محققان با همکاری آزادانه مردم از نقاط مختلف دنیا، لیست عجایب هفتگانه جهان را بروز کردند.

New Seven Wonders of the World
واردزیا، شهری عجیب در دل کوه های گرجستان
332

در منطقه قفقاز اوراسیا در گرجستان، سازه های دست کند عجیب و غریبی وجود دارد که حتما باید در طول زندگیتان ببینید. مطمئنا یکی از برترین معماری های صخره ای دنیا، همین سازه های تو در توی گرجستان است.

Vardzia
آشنایی با شهر بندری شانگهای چین
393

شهر شانگهای یک شبه جزیره میان رود یانگ تسه، خلیج هانگزو و جزیره چانگ مینگ و چند جزیره کوچک تر است. ارتفاع متوسط شانگهای از سطح دریا چهار متر است و تنها چند تپه کم ارتفاع در جنوب غربی آن وجود دارد.

Shanghai
رم، مهد تاریخ و تمدن ایتالیا
384

رم، پایتخت کشور ایتالیا و بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. با قدم زدن در این شهر، گویا تاریخ تصویری ایتالیا را ورق می‌زنید.

Rome
عجایب هفتگانه باستانی جهان
325

عجایب هفتگانه کلاسیک جهان، نخستین لیستی بوده که در دنیا شهرت یافته و مجموعه ای از سازه های اعجاب انگیز انسان های باستان است. این لیست هفتگانه بر اساس کتاب راهنمای معروفی که مکان های دیدنی یونانی را معرفی می کرد، ایجاد شد و تنها شامل سازه های اطراف ناحیه مدیترانه می شود.

Ancient Seven Wonders of the World
بناهای تاریخی پر بازدید جهان
315

اگر به بناهای تاریخی و اسرار نهفته شده در آنها علاقه مند هستید و می خواهید از راز پنهان در دل آنها آگاه شوید، با وبلاگ پروازیاب در معرفی برخی از بهترین بناهای تاریخی دنیا همراه باشید.

World famous monuments
آبشار نیاگارا، پر آوازه ترین آبشار جهان
348

در مرز میان کانادا و آمریکا، جایی که اونتاریو کانادا و ایالت نیویورک به هم میرسند، یکی از خیره کننده ترین جادبه های طبیعی جهان قرار گرفته است. آبشار نیاگارا با مرز آبی شگفت انگیزی، زیباترین و پرآوازه ترین مرز جهان را در میان کشورهای کانادا و ایالت متحده آمریکا به وجود آورده است.

Niagara Falls
عمارت تاج محل، نماد عشق در هند
361

عمارت تاج محل، بنایی تاریخی است که با معماری دنیای مدرن آمیخته شده است و زیبایی منحصر به فردی را در مقابل چشمان بیننده های این عمارت به نمایش می گذارد. بنایی خیره کننده که سرچشمه سازندگی آن، عشق شاه جهان به شاهدخت ایران، ممتاز محل است و نام این عمارت نیز به افتخار نام او «تاج محل» نامگذاری شده است.

Taj Mahal
کاخ با شکوه و بی نظیر ورسای پاریس
364

تا زمان سلطنت لوئی چهاردهم، کاخ رسمی و سلطنتی فرانسه، کاخ لوور بود اما پس از روی کار آمدن او، دستور داد تا کاخ شکوهمندی که نمونه ای از زیبایی، شکوه، بزرگی و پهناوری باشد را در شهر زیبای پاریس بسازند. این کاخ که یکی از بزرگترین و با شکوه ترین قلعه های جهان به شمار می رود و نمونه ای تمام عیار از هنر و معماری قرن هجده فرانسه را به نمایش گذاشته است در دهکده زیبای ورسای ساخته شد و نام ورسای را گرفت.

Versailles